Žijeme, a to už ani zdaleka ne poprvé, v krizové době, zapříčiněné tentokrát koronavirovou pandemií a tím, co s ní souvisí. Ale ať už je tato doba zkomplikována čímkoliv, jedno je jisté. Že se panující problémy promítají i do situace na trhu, a kvůli nim klesá hodnota naší měny. Zkrátka a dobře oprávněně nepanuje důvěra v to, že se krize nepodepíše na naší ekonomice, a to znamená, že naše peníze pozbývají docela rychlým tempem své hodnoty. A ti, kdo si nějaké peníze nashromáždili, mohou leda trnout, jak hluboko se jen česká měna propadne a o kolik méně si tudíž za své úspory budou moci nově koupit.
Chtělo by to vymyslet, jak znehodnocující se úspory před takovými negativními vlivy ochránit, jak to zaonačit, aby se kupní síla těch, kdo peníze mají, zachovala. Což znamená jediné – zajistit, aby se našetřené peníze vložily do něčeho, co zajistí dostatečně vysoký zisk.
Jenže co to může být? Uložení přebytečných finančních prostředků na běžný účet? To ani náhodou. Tady by je zaručeně požírala inflace, protože jsou tu úroky jen extrémně nízké, případně dokonce nulové. Investování do nějakých cenných papírů nebo třeba fondů? A znáte vy vůbec nějaké, které neprodělávají a poskytují naději, že se do nich vložené prostředky neztratí jednou provždy? V době, jež tu zrovna panuje, stěží.
Takže co s našetřenými penězi?
Nejvýhodnější je takové finanční prostředky v době panující nestability investovat do zlata. Protože jsou to právě slitky či mince z tohoto kovu, jež si za všech okolností zachovávají stabilní hodnotu. Cena zlata neklesá úměrně existujícím ekonomickým těžkostem. Právě naopak. Ten, kdo si pořídil zlato dříve, v levnějších časech, se může těšit z toho, že jeho hodnota a množství peněz, za které se toto dá prodat, roste. A ti, kdo do zlata investují dnes, také nepřijdou zkrátka.
A proč byste se zrovna vy nechávali připravit o část reálné hodnoty svých peněz, když je můžete uchránit jejich investováním do investičního zlata?